Контакт

Актуелно

Свет1 час

Земјотрес со јачина од 5,4 степени во близина на Јапонија

Земјотрес со јачина од 5,4 степени се случи во близина на брегот на јапонската префектура Окинава, соопшти Jапонската метеоролошка агенција,...

Македонија2 часа

Дуковски: Ова е дискриминација, најболниот во случајов е во притвор, а двајца се со поблаги мерки

Бранителот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски, по денешното рочиште посочи дека е дискриминација што неговиот клиент и првообвинет во „Рекет“...

Македонија2 часа

(Видео) Водителката Филиповска не ја открива причината за крајот на пријателството со Боки 13

Водителката Лила Филиповска на излегување од судот по сведочењето во случајот „Рекет“ изјави дека сè што имала да каже кажала...

Црна хроника3 часа

Автомобил удри во дете на патот Миладиновци – Илинден

Петнаесетгодишен малолетник од Миладиновци е тешко повреден откако вчера во него удрил автомобил на локалниот пат Миладиновци-Илинден. Според информациите од...

Свет3 часа

(Видео) Кинезите најавија болница за една недела, објектот наменет за заразените веќе се наѕира

Во Вухан во тек е изградбата на првата наменска болница за заболените од коронавирус, која почна да се наѕира по...