Контакт

Актуелно

Регион4 часа

(Видео) Разбојници барале 250.000 евра за Македонец киднапиран во Тирана, го спасила полицијата

Две лица се уапсени во Албанија под обвинение дека во главниот град Тирана, вчера киднапирале 23-годишен македонски државјанин. Според информациите...

Регион5 часа

Серија земјотреси на Крит

Земјотрес со јачина од 4,4 степени попладенво го погоди грчкиот остров Крит, соопшти Институтот за геодинамика на Националната опсерваторија во...

Европа6 часа

Салвини се закани дека ќе ја бојкотира „Нутела“ бидејќи не му е доволно италијанска

Италијанскиот десничарски опозиционер, Матео Салвини, се закани дека ќе ја бојкотира „Нутела“, бидејќи нејзините состојки не се сто проценти италијански....

Свет6 часа

САД и Иран разменија затвореници

САД и Иран денеска разменија затвореници, при што секоја страна ослободи по едно лице, што претставува редок чин на дипломатска...

Црна хроника7 часа

Стружанец без одобрение изградил објект на државно земјиште

Струшката полиција поднесе кривична пријава против 30-годишен жител на селото Корошишта, под сомнение за сторени кривични дела „бесправно градење“ и...