Контакт

Актуелно

Македонија19 минути

Филипче: Имаме контрола и знаеме како да се справиме со новиот бран на новозаболени

Состојбата на здравствениот систем, капацитетите на згрижување, нискиот број заразени здравствени работници, познатите кластери и сите други индикатори укажуваат дека...

Црна хроника52 минути

Со пиштол застрелале куче скитник во Ново Лисиче

Три непознати лица синоќа со пиштол застрелале куче скитник. Според информациите на МВР, вчера околу 23 часот во полиција било...

Македонија1 час

Пауновски: Поднесени се 26 кривични пријави против угостители

Директорот на пазарниот инспекторат, Стојко Пауновски, рече дека од четвртокот до сега издале 856 опомени за угостителите кои не ги...

Македонија1 час

Мицкоски: Со десетици починати и стотици инфицирани, не ми е пријатно да зборувам за избори

Од петокот воопшто нема канал за комуникација на којшто се соопштуваат позициите за изборите, бидејќи ситуацијата е алармантна, оттогаш наваму...

Црна хроника3 часа

Пукањето на Матка било од сигнален пиштол, кривични пријави за седум лица

Скопската полиција поднесе кривични пријави против седуммина скопјани на возраст од 47 до 23 години поради инцидентот и пукањето кои...