Контакт

Актуелно

Македонија1 час

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ од понеделник започнува со кампањата ,,Обновата пред вашиот дом”

„Три години Зоран Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал. Три години граѓаните страдаат, а мафијата профитира.Економијата е...

Македонија2 часа

Манчевски: Го осудуваме секој обид за злоупотреба и мобинг врз јавната администрација

Владата и Министерството за информатичко општество и администрација, изминатите две и пол години посветено работат на тоа злоупотребите, партизацијата и...

Свет3 часа

Трамп : Хамнеј да внимава што зборува

Американскиот претседател Доналд Трамп го предупреди иранскиот верски водач да биде претпазлив во врска со изјавите. „Таканаречениот супериорен лидер во...

Регион4 часа

Тирана: Повеќе од 5.000 мигранти побарале азил во Албанија

Во 2019 година повеќе од 5.000 бегалци и мигранти побараат азил во Албанија. Мигрантите обично ја користат рутата преку Девол...

Свет4 часа

Пукање во САД: Убиени четири лица, еден ранет

Четири лица загинаа, а едно е повредено во пукање што се случи во американската сојузна држава Јута, соопшти полицијата. Пукањето...