Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Во Старата скопска чаршија уништени десетина нови канти за отпадоци

Непознати сторители деновиве скршиле и опожариле десетина нови канти за ситен отпад во Старата скопска чаршија, информираат од ЈП Комунална...

Европа3 часа

Осум мртви во Чешка, се запалил дом за лица со попреченост

Најмалку осум лица загинаа во пожар во Чешка, кој денеска избувнал во дом за лица со инвалидитет. Повредени се околу...

Свет4 часа

Светските лидери на меѓународна конференција за Либија во Берлин

Во Берлин денеска се собираат клучните фактори во долгогодишната граѓанска војна во Либија, во обид да се ограничи странското воено...

Свет4 часа

Најмалиот човек на светот почина на 27 години

Најмалиот човек во светот, способен самостојно да оди, починал во болница во Непал на 27-годишна возраст, пренесе Би-би-си. Кагендра Тапа...

Македонија5 часа

Највисоката температура во текот на денот ќе достигне 7 Целзиусови степени

Времето во државава утрово е умерено до значително облачно со магла во одделни котлини, информираат од управата за хидрометеоролошки работи....