Контакт

Актуелно

Свет3 часа

Швајцарија ќе ја воведе највисоката минимална плата во светот

Женева ќе воведе минимална плата од 4.086 швајцарски франци месечно (3,786 евра) што е највисока во светот. Околу 500.000 гласачи...

Регион4 часа

Ердоган со порака до големите сили

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, се спротивстави на мешањето на САД, Русија и Франција во судирите околу Нагорно-Карабах. Тоа следи...

Свет5 часа

Одлука за екстрадиција на Асанж на 4 јануари

Одлуката за екстрадиција на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во САД ќе биде донесена на 4 јануари следната година. Тоа...

Црна хроника8 часа

Малолетник пукал во куче, а погодил друго момче

Шеснаесетгодишно момче од скопското село Бојане вчера било рането со огнено оружје, по што било донесено во комплексот клиники „Мајка...

Македонија9 часа

Mакедонските државјани може да патуваат во Словенија со негативен ПЦР-тест не постар од 48 часа

За влез во Словенија на државјани од трети земји, меѓу нив и на Македонија, ќе биде потребен негативен ПЦР-тест не...