МАКФАКС

Анализи

Трамп го повлече од Конгресот нацрт законот за здравствено осигурување

Трамп го повлече од Конгресот нацрт законот за здравствено осигурување

Анализи

  Американскиот претседател Доналд Трамп во петокот побара од републиканците да го повлечат нацрт законот за реформа на здравствениот систем поради недоволниот број гласови, пренесуваат медиумите.   Претседателот на Претставничкиот

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Новата Римска декларација на ЕУ: За што ќе се залагаат земјите-членки, ќе има ли различни брзини…

Новата Римска декларација на ЕУ: За што ќе се залагаат земјите-членки, ќе има ли различни брзини…

Анализи

  Лидерите на 27- те земји од ЕУ (без Британија) ќе се обидат на средбата во Рим во саботата да демонстрираат единство по одлуката на Британците да ја напуштат Унијата.

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

American Thinker: Русија за Западот е земја-мистерија, но за народот чудо Божјо

American Thinker: Русија за Западот е земја-мистерија, но за народот чудо Божјо

Анализи

  Русија е земја во која туристот лесно може да влезе на московските аеродроми, бидејќи постојат забрзани процедури. Тоа на патниците им овозможува без одложување да се упатат кон центарот

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Грција го саботира самитот на ЕУ уште пред нејзиниот почеток

Грција го саботира самитот на ЕУ уште пред нејзиниот почеток

Анализи

  Во сабота, во Рим, лидерите на 27-те земји од Европската унија без Велика Британија се собираат на историска средба, но Грција започна да го саботира форумот уште пред неговиот

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Карл Билт: Регионот е запалив, овојпат искрата би можела да пламне во Скопје

Карл Билт: Регионот е запалив, овојпат искрата би можела да пламне во Скопје

Анализи

  Европските лидери имаат јасен избор на Балканот – или ќе се занимаваат со тамошните проблеми или пак балканските проблеми

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

ТОП 5 најголеми извозници на оружје во светот

ТОП 5 најголеми извозници на оружје во светот

Анализи

  Во последните пет години извозот на конвенционално оружје е зголемен за 8,4 отсто, соопшти во вторникот Стокхолмскиот институт за

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

„Aарец“: Путин е новиот шеф на Блискиот Исток

„Aарец“: Путин е новиот шеф на Блискиот Исток

Анализи

  Руската интервенција, која започна во септември 2015 година со испраќање на неколку десетици воени авиони во Сирија, радикално го

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Известија: Eфектот Шулц или Ангела Меркел по четврти пат

Известија: Eфектот Шулц или Ангела Меркел по четврти пат

Анализи

  Со невидена стопроцентна поддршка Мартин Шулц официјално стана кандидат за канцелар на Германија на Социалдемократската партија (СДП).   Од

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

И Бугарија има свој Трамп

И Бугарија има свој Трамп

Анализи

Самонаречениот бугарски Доналд Трамп, кој минатата година се појави на политичка сцена ветувањето со ветувањето дека ќе ги „измете корумпираните

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Во кампањата Холанѓаните беа изложени на “имиграција, интеграција, ислам”

Во кампањата Холанѓаните беа изложени на “имиграција, интеграција, ислам”

Анализи

  “Немам трпение изборите да завршат. Никогаш досега меѓународните медиуми толку одблизу не ги следеле. И, искрено сме заморни од

Прочитајте го целиот напис
15.03.2017
1 2 3 58

Макфакс е-билтен

Email *