МАКФАКС

Daily news

Груевски: Да се прифати лидерска средба, а граѓаните да не подлегнуваат на провокации од СДСМ

Груевски: Да се прифати лидерска средба, а граѓаните да не подлегнуваат на провокации од СДСМ

Daily news

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на прес-конференција која беше закажана за во три часот по полноќ, а започна во 04:25 се обрати пред медиумите до граѓаните велејќи дека денес се

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Заев дочекан со овации пред партиското седиште

Заев дочекан со овации пред партиското седиште

Daily news

Неколку стотици приврзаници ги пречекаа вечерва околу полноќ претседателот на СДСМ Зоран Заев и пратениците од оваа партија пред партиското седиште во Скопје. Скандирајќи „Зоки, Зоки“, присутните сакаа да се

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

СДСМ: Повикуваме на смиреност, насилниците ќе одговараат

СДСМ: Повикуваме на смиреност, насилниците ќе одговараат

Daily news

  СДСМ порачува режимот нема да ги спречи демократските процеси. Парламентарното мнозинство ќе ја спроведе граѓанската волја за правна и демократска Македонија.   „Во моментите на еден од најголемите предизвици

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Без голови во дербито на Манчестер

Без голови во дербито на Манчестер

Daily news

Манчестерските ривали Сити и Јунајтед, во четвртокот, го одиграа натпреварот од 26.коло во Премиер лигата. Дуелот на „Итихад“ стадионот заврши без голови. Сити беше доминатен во најголем дел од натпреварот,

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Бојко Борисов имал телефонски разговори со Иванов, Заев и Груевски

Бојко Борисов имал телефонски разговори со Иванов, Заев и Груевски

Daily news

Лидерот на ГЕРБ и мандатар за состав на новата бугарска влада Бојко Борисов имал телефонски разговор со македонскиот претседател Ѓорге

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

(ВИДЕО) Снимка од нападот врз Заев, што го сторија хулиганите во собраниската сала

(ВИДЕО) Снимка од нападот врз Заев, што го сторија хулиганите во собраниската сала

Daily news

  Ситуацијата во Македонија стана напната кога за претседателот на Собранието на Република Македонија беше Талат Џафери, лајме нет.  

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Вучиќ апелираше до граѓаните на Македонија проблемите да ги решаваат на мирен начин

Вучиќ апелираше до граѓаните на Македонија проблемите да ги решаваат на мирен начин

Daily news

  Новоизбраниот српски претседател и актуелен премиер, Александар Вучиќ, апелираше до граѓаните на Македонија проблемите да ги решаваат на мирен

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Општа тепачка на мечот Пењарол-Палмеирас (Видео)

Општа тепачка на мечот Пењарол-Палмеирас (Видео)

Daily news

Натпреварот помеѓу Пењарол и Палмеирас, кој се одигра во рамките на четвртото коло во Копа Либертадорес, го одбележа општата тепачка

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

УНИТЕТИ осудува секакво насилство

УНИТЕТИ осудува секакво насилство

Daily news

Унитети остро ги осудува насилните дејства во Собранието. „Ова не е начин на решавање на кризата во земјата. Ова е

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Заев во завои – евакуиран од Собранието

Заев во завои – евакуиран од Собранието

Daily news

  Министерството за внатрешни работи соопшти дека ги евакуира и преостанатите пратеници, кои по насилствата во Парламентот беа заглавени таму.

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017
1 2 3 255

Макфакс е-билтен

Email *