МАКФАКС

Сервисни информации

Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност

Сервисни информации

Сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер, кој повремено ќе се засилува, особено долж Повардарието и во источните делови. Утринските температури ќе се движат од -3 до 4

Прочитајте го целиот напис
15.03.2017

Облачно со услови за повремен слаб дожд

Облачно со услови за повремен слаб дожд

Сервисни информации

Променливо облачно со услови за повремен слаб дожд, на планините и на некои повисоки места слаб снег.Ќе дува умерен северен ветер, кој повремено ќе се засилува, особено долж Повардарието. Утринските

Прочитајте го целиот напис
14.03.2017

Облачно со сончеви периоди и пониски температури

Облачно со сончеви периоди и пониски температури

Сервисни информации

Променливо облачно со сончеви периоди, претпладне во источните делови со локален дожд и снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4

Прочитајте го целиот напис
13.03.2017

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

Сервисни информации

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево,

Прочитајте го целиот напис
12.03.2017

Облачно, во источните делови со сончеви периоди

Облачно, во источните делови со сончеви периоди

Сервисни информации

Променливо облачно, во источните делови со сончеви периоди. Попладне и во текот на ноќта, најпрво во западните, а потоа и

Прочитајте го целиот напис
12.03.2017

Тековно одвивање на сообраќајот, делумно по влажни коловози

Тековно одвивање на сообраќајот, делумно по влажни коловози

Сервисни информации

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Слаб снег кој не се задржува на коловозот провејува на

Прочитајте го целиот напис
11.03.2017

Облачно со услови за локален слаб дожд

Облачно со услови за локален слаб дожд

Сервисни информации

Променливо облачно со услови за локален слаб дожд, а на планините со локален снег. На повеќе места ќе дува засилен

Прочитајте го целиот напис
11.03.2017

Променливо облачно на повеќе места со врнежи од дожд

Променливо облачно на повеќе места со врнежи од дожд

Сервисни информации

Променливо облачно на повеќе места со врнежи од дожд, локално со умерен интензитет и со засилен северен ветер. Утринските температури

Прочитајте го целиот напис
10.03.2017

Променливо облачно со слаб локален дожд

Променливо облачно со слаб локален дожд

Сервисни информации

Променливо облачно, во југоисточните делови со слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринските температури ќе се движат

Прочитајте го целиот напис
09.03.2017

Облачно со врнежи од дожд

Облачно со врнежи од дожд

Сервисни информации

Облачно со врнежи од дожд, на планините од снег, пообилни во западните и јужните делови, на места над 30л/м2. Во

Прочитајте го целиот напис
08.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *