МАКФАКС

Популарно

Вавринка и Карењо-Буста полуфиналиси во Индијан Велс

Вавринка и Карењо-Буста полуфиналиси во Индијан Велс

Популарно

Швајцарецот Стан Вавринка и Шпанецот Пабло Карењо-Буста ја формираа првата полуфинална двојка на Мастерсот во Индијан Велс. Третиот носител на турнирот, Вавринка, во драматичен меч го совлада Доминик Тим од

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

ИХФ: Никола Карабатиќ и Кристина Неагу најдобри во 2016

ИХФ: Никола Карабатиќ и Кристина Неагу најдобри во 2016

Популарно

Репрезентативецот на Франција и играч на ПСЖ, Никола Карабатиќ, односно романската репрезентативка која го носи дресот на Будуќност, Кристина Неагу се прогласени за најдобри во 2016 година од страна на

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

Кирјос повторно кобен за Ѓоковиќ, Федерер го доби дербито со Надал

Кирјос повторно кобен за Ѓоковиќ, Федерер го доби дербито со Надал

Билтен

Роџер Федерер ќе игра во полуфиналето на Мастерсот во Индијан Велс, откако славеше во тенискиот класик против Рафаел Надал. Првиот Мастерс во сезоната ќе добие нов шампион бидејќи победникот во

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

Ѓоковиќ успешен против Делпо, Федерер избори дуел со Надал

Ѓоковиќ успешен против Делпо, Федерер избори дуел со Надал

Популарно

Новак Ѓоковиќ го доби осминафиналното дерби против Хуан Мартин дел Потро на Мастерсот во Индијан Велс и избори меч со контроверзниот Австралиец Ник Киријос. Покрај Ѓоковиќ и Киријос оваа фаза

Прочитајте го целиот напис
15.03.2017

Индијан Велс: Трае сонот на Лајовиќ и Нишиока

Индијан Велс: Трае сонот на Лајовиќ и Нишиока

Популарно

Србинот Лајовиќ и Јапонецот Нишиока се пласираа во осминафиналето на Мастерс турнирот во Индијан Велс, со што ги постигнаа најдобрите

Прочитајте го целиот напис
14.03.2017

Ѓоковиќ се мачеше против Едмунд, Федерер лесно против Робер, испадна Чилиќ

Ѓоковиќ се мачеше против Едмунд, Федерер лесно против Робер, испадна Чилиќ

Популарно

Новак Ѓоковиќ успешно ја започна одбраната на титулата на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Српскиот тенисер не блескаше но успеа

Прочитајте го целиот напис
13.03.2017

Сензација во Индијан Велс, 129-от во светот го елиминира Мари

Сензација во Индијан Велс, 129-от во светот го елиминира Мари

Популарно

Канаѓанецот Васел Поспишил приреди вистинска сензација со победата над Енди Мари на стартот на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Поспишил,

Прочитајте го целиот напис
12.03.2017

Мејвејдер се враќа, сака борба против Мекгрегор

Мејвејдер се враќа, сака борба против Мекгрегор

Популарно

Флојд Мејвејдер соопшти дека „официјално ја прекинал пензијата“ и дека во јуни ќе се бори против ѕвездата на ММА, Ирецот

Прочитајте го целиот напис
11.03.2017

Скандал во МОК: Рио и Токио со поткуп ја добиле организацијата на ОИ

Скандал во МОК: Рио и Токио со поткуп ја добиле организацијата на ОИ

Популарно

Француските обвинители покренале истрага против шест членови на Меѓународниот олимписки комитет (МОК), меѓу кои е и легендарниот спринтер од Намибија,

Прочитајте го целиот напис
10.03.2017

Ѓоковиќ: Сега сум волк кој трча кон врвот и гладен сум

Ѓоковиќ: Сега сум волк кој трча кон врвот и гладен сум

Популарно

Новак Ѓоковиќ од јуни минатата година се наоѓа далеку од посакуваната форма, тој и во новата сезона тргна со многу

Прочитајте го целиот напис
10.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *