МАКФАКС

Tag "akcija"

УСЈЕ по девети пат дел од глобалната акција „Часот на планетата земја“

УСЈЕ по девети пат дел од глобалната акција „Часот на планетата земја“

Компании

  Традиционално, по деветти пат, Цементарница УСЈЕ и годинава ќе биде дел од глобалната акција „Часот на планетата земја“. Годинешното мото на акцијата е „Заблескај светлина на климатските промени –

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

МВР со детали околу големата акција против трговијата со дрога

МВР со детали околу големата акција против трговијата со дрога

Црна хроника

  Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Поведена постапка против организирана криминална група поради трговија со дрога

Поведена постапка против организирана криминална група поради трговија со дрога

Црна хроника

  По налог од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во саботата Министерството за внатрешни работи започна оперативна акција против организирана криминална група, која подолго време

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Екипата „Урбани уметнички акции“ постави две „кабини за дишење“ во Скопје

Екипата „Урбани уметнички акции“ постави две „кабини за дишење“ во Скопје

Скопје

  Во знак на поддршка на напорите на граѓаните и еколошките организации за решавање на проблемот со енормното загадување во Скопје, екипата наречена „Урбани уметнички акции“, постави две „кабини за

Прочитајте го целиот напис
23.12.2016

Макфакс е-билтен

Email *