Контакт

Актуелно

Свет7 часа

Ердоган: Ќе го мобилизираме целиот свет против Израел

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, во одделни телефонски разговори со шефот на палестинската национална администрација Махмуд Абас и шефот на...

Македонија8 часа

(Видео) Португалија е против вметнување на билатерални прашања во преговарачката рамка

Премиерот Зоран Заев денеска во Брисел имаше средба и со Аугусто Сантош Силва, министер за надворешни работи на Португалија која...

Македонија10 часа

Груби: На Грузија може да ѝ помогнеме за реформи во судството и обвинителството

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денес беше домаќин на грузиската претседателка Саломе...

Црна хроника12 часа

Затвореник во „Идризово“ пријавил дека бил силуван од неговиот цимер

Во попладневните часови на 9 мај, 33-годишен затвореник од Велес пријавил дека на 27 април годинава, околу полноќ, во ќелија...

Македонија13 часа

Две дози вакцина во Македонија примиле 23.000 граѓани

Речиси 110.000 граѓани во Македонија се вакцинирани против коронавирус, а од нив 23.000 примиле две дози, информира министерот за здравство,...