Контакт

Актуелно

Свет1 минута

Овој човек не е тој Путин што јас го знам, вели неговиот поранешен пишувач на говори

Јас не бев главниот пишувач на говори. Само главниот пишувач на говори има право лично да разговара со претседателот. Така,...

Свет54 минути

(Видео) Маж од САД држел во шупа и силувал 13-годишно девојче, го намамил преку интернет

Исчезнaто 13-годишно девојче од Далас било пронајдено заклучено во барака оддалечена повеќе од 1.500 километри во Северна Каролина, откако била...

Спорт1 час

Српски фудбалер добил срцев напад на терен, сакал да продолжи да игра

Драгиша Гудељ, српскиот фудбалер и брат на ѕвездата на Севилја, Немања Гудељ, доби срцев напад на терен во меч од...

Европа2 часа

Берлин планира да протера над 30 руски дипломати, Москва подготвува остар одговор

Министерката за надворешни работи на Германија, Аналена Бербок, планира да протера повеќе од 30 руски дипломати акредитирани во Берлин, додека...

Свет2 часа

САД: Нема назнаки дека Русија ќе го употреби нуклеарното оружје распоредено во Белорусија

Американското Министерство за одбрана соопшти дека нема индиции дека Русија се подготвува да употреби нуклеарно оружје, откако Москва најави распоредување...