Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Македонија5 минути

  (Видео) Водителката Филиповска не ја открива причината за крајот на пријателството со Боки 13

  Сѐ што имала да каже кажала пред обвинителите и пред судијката, рече водителката Лила Филиповска на излегување од судот по...

  Црна хроника25 минути

  Автомобил удри во дете на патот Миладиновци – Илинден

  Петнаесетгодишен малолетник од Миладиновци е тешко повреден откако вчера во него удрил автомобил на локалниот пат Миладиновци-Илинден. Според информациите од...

  Македонија57 минути

  Филиповска: Одевме на Миконос кога го уапсија Боки, не знам кој го плати одморот

  Заврши сведочењето на водителката Лила Филиповска за случајот „Рекет“. Обвинителката ја праша за нивните луксузни одмори, а таа одговори дека...

  Регион1 час

  Српски државјанин во карантин поради симптоми на коронавирус

  Еден српски државјанин е ставен во карантин во Гоа, Индија, под сомнение дека е заразен со коронавирус. Неименуваниот Србин, кој...

  Свет2 часа

  Прв случај на коронавирус и во Емиратите, Турција ги евакуира своите државјани од Вухан

  Првиот случај на коронавирус е забележан и во Обединетите Арапски Емирати и тоа во семејство кое допатувало од Кина. Засега...