Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Црна хроника39 минути

  Мизрахи пријавила во МВР дека била следена и фотографирана

  Поранешната министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, вчера, во 23.40 часот, пријавила во полиција дека во неколку наврати...

  Општество2 часа

  Филипче: Денеска стигнаа и преостанатите 8 респираторни машини, добивме вкупно 20 од ЕУ

  Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на национален координатор за странска помош во земјава, заедно...

  Политика3 часа

  Филиповска-Грашкоска: Инспекторите извршиле 12.799 контроли, уредбите и протоколите мора да се почитуваат или следи соодветна санкција

  Инспекторите од Државниот пазарен инспекторат имаат реализирано најголем број, односно 11.504 контроли, што е и разбирливо, ако се земе  предвид...

  Свет3 часа

  (Видео) Огромно свлечиште однесе неколку домови во море во Норвешка

  Свлечиште во северниот дел на Норвешка зафати осум куќи и ги одвлече во морето, а еден локален жител го снимил...

  Регион4 часа

  Во Хрватска еден нов случај на коронавирус

  Во последните 24 часа во Хрватска е потврден еден нов случај на коронавирус. Од вкупно потврдени 2.247 случаи, закрепнале 2.105...