Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Регион1 час

  Албанската опозиција го потврди ставот за бојкот на изборите

  Обединетата албанска опозиција не ја признава одлуката на албанскиот изборен колегиум, којшто не ја уважи уредбата на претседателот Илир Мета...

  Европа2 часа

  Џонсон: Брегзит во октомври, со или без договор

  Поранешниот шеф на британската дипломатија, Борис Џонсон, кој се смета за фаворит во трката за наследник на премиерката, Тереза Меј,...

  Вардар, Скопје, МТВ Вардар, Скопје, МТВ
  Македонија2 часа

  Сончево и топло, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

  Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во...

  Свет15 часа

  Осуден серискиот убиец од Кипар: „Не знам зошто ги убивав жените“

  Кипарскиот суд го осуди воениот капетан, Никос Метаксас на седум доживотни казни за киднапирање и убиство на седум жени и...

  Европа16 часа

  (Видео) Загина едниот од пилотите на борбените авиони кои се судрија во Германија

  Еден пилот загина откако два германски борбени авиони денеска се судрија во североисточна Германија, јави телевизијата „Н-ТВ“, додека пилотот на...