Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Црна хроника5 часа

  Прекршочна пријава за еко-активисти, испишувале графити на Министерството за екологија

  Полицијата поднесе прекршочна пријава против еко-активисти кои испишувале графити на Министерството за економија. Од движењето „Fridays For Future Skopje“ велат...

  Спорт5 часа

  Поранешниот вардарец прв кандидат за селектор на Србија

  Помошникот на Раул Гонзалес од шампионкските години на Вардар, Давид Дејвис Камара, речиси сигурно ќе биде новиот селектор на ракометната...

  Свет5 часа

  За 24 часа, двајца починати од коронавирус во Италија

  Во Италија почина уште едно лице како последица од коронавирусот, јави агенцијата „Анса“. Тоа е втора жртва на вирусот во...

  Македонија7 часа

  Посебен сообраќаен режим во Скопје за Задушница

  Поради верскиот празник Задушница, викендов, 22 и 23 февруари, во периодот од 6 до 16 часот на гробиштата во Бутел,...

  Македонија7 часа

  Променливо облачно време со северен ветер

  Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен...