Контакт

Ана Василевска

  Артикли од Ана Василевска

  Актуелно

  Свет27 минути

  Хотел во Тенерифе затворен поради коронавирус

  Хотел на Тенерифе, најголемиот остров во групата Канарски Острови, е под карантин и на гостите им е забрането да го...

  Македонија38 минути

  Маж варел кафе на плин и го предизвикал пожарот во Ново Лисиче

  Од запалениот стан во Ново Лисиче пожарникарите извлекле петмина, меѓу кои една неподвижна жена и маж, кој од стресот не...

  Црна хроника49 минути

  Разбојници од Албанија украле над 11.000 евра од автомобил во Скопје

  Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против двајца албански државјани кои на 24 септември минатата година од автомобил „фолксваген пасат“...

  Свет2 часа

  Во Јапонија почина најстариот маж во светот на 112 години

  Само една недела пред 113. роденден почина најстариот маж во светот, Јапонецот Читетсу Ватанабе. Ватанабе, кој живееше во пензионерски дом...

  Црна хроника2 часа

  Уапсени три лица за тешка кражба во Арачиново

  Полициски службеници синоќа уапсиле двајца малолетници и 22-годишно лице од с. Арачиново поради тешка кражба. Како што соопшти МВР, Н.Е.(22)...