Контакт

Бојан Стојковски

  Артикли од Бојан Стојковски

  Актуелно

  Соопштенија8 минути

  Ахмети со порака по повод 18-годишнината на ДУИ: Време е за првиот Албанец премиер

  Демократската унија за интеграција (ДУИ) одбележува 18 годишнина од оснoвањето, а по овој повод лидерот на партијата Али Ахмеи посочува...

  Црна хроника1 час

  Кривична за жител на Чегране кој во глава прободел свој соселанец по што се пријавил во полиција

  Гостиварското основното јавно обвинителство донесе наредба за истрага против лице од селото Чегране поради сомнение за сторено кривично дело обид...

  Црна хроника3 часа

  Кичевец починал на нива откако при незгода ја пресекол ногата со мотокултиватор

  Во попладневните часови на 4 јуни во СВР Охрид било пријавено дека во кичевското село Другово се случила трагедија во...

  Екологија3 часа

  Eколозите порачуваат: 15% од територијата на државата треба да бидат заштитено подрачје

  Светскиот ден на животната средина 5 јуни е значаен меѓународен ден за подигнување на свеста за зачувување на животната средина...

  Свет4 часа

  (Видео) Прекумерна сила на протестот во Бафало: Полицајци турнаа на земја немоќен старец

  Протестите за бруталното полициско убиство на Афроамериканецот Џeорџ Флојд траат веќе десетти ден, а полицијата синоќа повторно употреби прекумерна сила...