Контакт

Бојан Стојковски

Артикли од Бојан Стојковски

Актуелно

Свет4 минути

Американка уапсена во Москва откако прошетала теле низ Црвениот плоштад

Американката Алиша Деј е уапсена денеска и осудена на руски суд откако прошетала теле низ Црвениот плоштад во Москва, објави...

Регион3 часа

Вучиќ: Знаевме дека снајперистот е за мене, ама надлежните служби си ја завршија работата

„Знаеме дека ја кажуваше вистината затоа што луѓето забораваат, тој сега не е криминалец што може да лаже нешто за...

Македонија4 часа

До 12 февруари 2024 година да се сменат регистарските таблички со ознаката НМК

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните и правните субјекти, односно сопствениците на возила, на обврската дека заклучно со 12.2.2024...

Европа4 часа

Прво интервју на новиот чешки претседател: Украина треба да влезе во НАТО

Новоизбраниот чешки претседател Петр Павел денеска изјави дека на Украина треба да ѝ се дозволи влез во НАТО „штом војната...

Европа5 часа

Столтенберг: Соработката меѓу Кина и Русија е закана за Азија и Европа

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изјави дека зајакнувањето на Кина и соработката на Пекинг со Русија претставуваат закана не...