Контакт

Бојан Стојковски

  Артикли од Бојан Стојковски

  Актуелно

  Свет1 минута

  Во судир меѓу автобус и багер во Медина загинаа 35 странски верници

  Во судир меѓу автобус и багер во Медина загинаа 35 странски државјани, пренесуваат светските медиуми. Несреќата се случила синоќа во...

  Македонија8 минути

  Сончево време со температура до 30 степени

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од...

  Свет8 минути

  Трамп го предупреди Ердоган дека ќе биде запаметен како ѓавол

  Американскиот претседател Доналд Трамп на 9 октомври, кога започна турската акција во североисточна Сирија, му напишал писмо на турскиот претседател...

  Спорт49 минути

  Почина боксерот Патрик Деј

  Американскиот боксер Патрик Деј почина четири дена по борбата со сонародникот Чарлс Конвел во Чикаго. Деј доживеал тешки повреди на...

  Европа49 минути

  Санчез нема да преземе итни мерки поради протестите во Каталонија

  Премиерот на Шпанија, Педро Санчез изјави дека нема да преземе итни мерки во покраината Каталонија, каде застапниците за независност се...