Контакт

Бојан Стојковски

  Артикли од Бојан Стојковски

  Актуелно

  Македонија7 часа

  Изборот за рекор на УКИМ се става во мирување

  На владина седница допрецизирана е Уредбата за законот за високо образование, кој предвидува дека на органите на универзитетите на кои...

  Македонија8 часа

  Од утре зголемено присуство на полицијата во туристичките дестинации

  Во текот на наредните два дена ќе биде зголемен бројот на припадниците на министерството на терен, особено во градовите туристички...

  Европа10 часа

  Зголемен бројот на заразени во Италија, границите ќе бидат затворени за земји кои не се членки на ЕУ

  Бројот заразени лица во Италија скокнал на 518 во однос на 177 претходниот ден, соопшти Агенцијата за цивилна заштита. Со...

  Македонија13 часа

  Филипче: Луѓето секако ќе заминеа на туристичките места, не можеме да ги спречиме

  „Луѓето секако ќе заминеа на туристичките места. Ние не можеме да ги спречиме, важно е само тие да се придржуваат...

  Македонија16 часа

  Ахмети со порака по повод 18-годишнината на ДУИ: Време е за првиот Албанец премиер

  Демократската унија за интеграција (ДУИ) одбележува 18-годишнина од оснoвањето, а по овој повод лидерот на партијата, Али Ахмети, посочува дека...