Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Црна хроника35 минути

  Кичевец починал на нива откако при незгода ја пресекол ногата со мотокултиватор

  Во попладневните часови на 4 јуни во СВР Охрид било пријавено дека во кичевското село Другово се случила трагедија во...

  Екологија1 час

  Eколозите порачуваат: 15% од територијата на државата треба да бидат заштитено подрачје

  Светскиот ден на животната средина 5 јуни е значаен меѓународен ден за подигнување на свеста за зачувување на животната средина...

  Свет1 час

  (Видео) Прекумерна сила на протестот во Бафало: Полицајци турнаа на земја немоќен старец

  Протестите за бруталното полициско убиство на Афроамериканецот Џeорџ Флојд траат веќе десетти ден, а полицијата синоќа повторно употреби прекумерна сила...

  Македонија2 часа

  Приведени 38 лица за непочитување на полицискиот час, седуммина ја прекршиле мерката за изолација

  Во текот на изминатите 24 часа евидентирано е дека на ниво на целата држава 48 лица го прекршиле полицискиот час,...

  Македонија14 часа

  Бугарија воведе 14-дневен карантин за лица што влегуваат од Македонија

  Бугарското Министерство за здравство издаде наредба со која се воведува 14-дневен задолжителен карантин за лица кои во државата влегуваат од...