Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Црна хроника1 час

  Син го пронашол татка си мртов во бунар

  Триесет и осумгодишен маж од Арачиново го пронашол телото на неговиот татко Н.Р.(68) во бунар во близина на својата куќа...

  Македонија4 часа

  Пронајдена марихуана кај две лица вработени во УБК

  Полицијата пронашла марихуана при преглед на возило на двајца скопјани, кои биле вработени во УБК. МВР соопшти дека двајцата се приведени...

  Македонија5 часа

  Фон дер Лајен ќе се залага за брзи преговори со Северна Македонија и Албанија

  Претседателка на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен во нејзиното прво интервју за „Шпигел“ ги потврди заложбите за европската перспектива...

  Македонија7 часа

  ВМРО-ДПМНЕ бара да се истражи дали Јанева го злоупотребува боледувањето

  ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение бара од надлежните да истражат дали Катица Јанева го злоупотребува боледувањето. „Катица Јанева веќе петти ден по...

  Црна хроника7 часа

  Поведена постапка за две лица кај кои беше пронајдена дрога

  Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид донесе Наредба за спроведување истражна постапка за две лица поради неовластено производство и...