Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Свет57 минути

Иран ги испраќа во Украина црните кутии од соборениот патнички авион

Иран ќе ги испрати во Украина црните кутии од патничкиот авион кој месецов беше по грешка соборен од иранска ракета,...

Црна хроника3 часа

Словенка пронашла експлозив во куќата на нејзиниот починат брат во Крушево

Државјанка на Словенија на возраст од 64 години во попладневните часови на 17. јануари, во полициската станица во Крушево пријавила...

Македонија4 часа

Заев повика на одговорност од партиите за законот за Јавно обвинителство

„Да седнеме како одговорни политичари и да преземеме одговорност за системско решение за Законот за Јавно обвинителство, бидејќи тоа е...

Црна хроника4 часа

Мигрант од Мароко бил држен како заложник во Ваксинце

Мигрант од Мароко бил држен како заложник во Ваксинце. Како што информира полицијата, вчера околу 11.00 часот во Полициска станица...

Македонија6 часа

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ од понеделник започнува со кампањата ,,Обновата пред вашиот дом”

„Три години Зоран Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал. Три години граѓаните страдаат, а мафијата профитира.Економијата е...