Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Македонија2 минути

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен e возачот

Синоќа во атарот на селото Стојаково полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи и миграција- Југ при Бирото за...

Свет1 час

(Видео) Во експлозија на цистерна во Колумбија загинаа 7 лица, а 40 се повредени

Во експлозија на цистерна со гориво во Колумбија загинаа 7 лица, а повредени се повеќе од 40, соопштија властите. Експлозијата...

Македонија1 час

Казни за 444 лица поради неносење на маски

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 444 прекршоци. Министерството...

Македонија2 часа

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Претпладне и околу пладне променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе почне да дува силен северен ветер, најпрво...

Свет2 часа

Во судир на два авиони во Ајдахо загинаа осум луѓе меѓу кои три деца

Два туристички авиони со осум патници и членови на екипаж се судрија над езеро во американската сојузна држава Ајдахо и...