Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Македонија43 минути

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен e возачот

Синоќа во атарот на селото Стојаково полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи и миграција- Југ при Бирото за...

Свет2 часа

(Видео) Во експлозија на цистерна во Колумбија загинаа 7 лица, а 40 се повредени

Во експлозија на цистерна со гориво во Колумбија загинаа 7 лица, а повредени се повеќе од 40, соопштија властите. Експлозијата...

Македонија2 часа

Глоби за 444 лица поради неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие во однос на мерката за неносење лична заштита на лицето регистрирани се 444 прекршоци. Министерството...

Македонија2 часа

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Претпладне и околу пладне променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе почне да дува силен северен ветер, најпрвин...

Свет3 часа

Во судир на два авиона во Ајдахо загинаа осум луѓе, меѓу кои три деца

Два туристички авиона со осум патници и членови на екипажот се судрија над езеро во американската сојузна држава Ајдахо и...