Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Црна хроника7 часа

Притвор за лицето кое, бегајќи со украдено возило низ скопските улици, нападна тројца полицајци

Скопското Обвинителство поведе постапка против 29-годишен скопјанец поради кражба на возило и напад врз тројца полицајци. Осомничениот синоќа спроти ТЦ „Мавровка“...

Македонија9 часа

Mакедонскиот пасош е на 46. место на листата на најмоќните пасоши во светот

Во најновата „Хенли енд партнерс“ листа на најмоќни пасоши, што се смета за најмеродавна на светот, првото место го делат...

Европа10 часа

Пронајдена француска подморница што исчезнала пред половина век

Француската подморница „Минерва“, која изчезнала во 1968 година со 52 члена на екипажот е пронајдена недалеку од пристаништето Тулон, соопшти...

Европа10 часа

Британските конзервативци гласаа за нов лидер, резултати утре

Членовите на владејачката британска Конзервативна партија го завршија гласањето за новиот лидер на партијата и владата, а победникот во трката...

Регион11 час

Мета и Харадинај се сретнаа во Приштина

Албанскиот претседател, Илир Мета, вчера, во Приштина, се сретнал со поранешниот косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. „Среќен сум што се сретнав...