Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Македонија7 минути

Од четврток заладување

Времето утре ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината, а од четврток нè очекува заладување. Поради...

Македонија1 час

Одложени судењата за „Транспортер“ и „Траекторија“

Судењата за предметите „Транспортер“ и „Траекторија“ на СЈО денеска беа одложени по барање на Државното јавно обвинителство и на специјалното...

Европа2 часа

Фараж: Брeгзитот ќе биде одложен

Излегувањето на Велика Британија од Европската Унија повторно ќе биде одложено бидејќи обидот на премиерот Борис Џонсон да склучи конечен...

Свет3 часа

Претседателски избори во Тунис, води независниот кандидат Каис Саед

Според првичните неофицијални резултати, независниот кандидат Каис Саед победи во првиот круг од претседателските избори во Тунис, а на второто...

Македонија4 часа

Османи во Брисел на средба со Могерини

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска ќе престојува во работна посета на Брисел каде ќе...