Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Регион57 минути

Грција стави камп со 2.500 мигранти во карантин

Грција стави во каранти целиот камп за мигранти, откако 20 баратели на азил биле позитивни на тестот за коронавирус, објави...

Свет2 часа

Претседателот на Филипините ќе нареди да ги стрелаат оние што создаваат неволи во карантин

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте ги предупреди граѓаните дека ќе им нареди на полицијата и војската да го убијат секој оној...

Свет2 часа

За 24 часа повеќе од илјада починати и 26.000 новозаразени во Америка

Состојбата во САД се влошува од ден на ден. Во еден ден во Америка починаа 1.049 луѓе од коронавирус, а...

Македонија3 часа

30-дневен извиднички онлајн-предизвик за сите млади

Во периодот кога речиси сите активности на извидничките одреди и другите организации што работат со млади се суспендирани со цел...

Македонија3 часа

Укинати забраните за камиони на Плетвар, Стража, Маврово – Дебар

Од 8.10 часот укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар. Од...