Контакт

Кристијан Ландов

Артикли од Кристијан Ландов

Актуелно

Македонија8 часа

Рот: Законот за ЈО е клучен чекор за европската иднина, останува ЕУ да испорача

Законот за Јавното обвинителство е клучен чекор за владеењето на правото и европската иднина на Северна Македонија, напиша на „Твитер“,...

Македонија8 часа

Џафери го потпиша решението за распишување на изборите

Претседателот на Собранието Талат Џафери вечерва го потпишал решението за распишување на изборите, кои ќе се одржат на 12 април...

Европа11 час

(Видео) Невремето Кјара го промени правецот на водопад во Шкотска

Невремето Кјара, кое ја зафати Велика Британија на почетокот на месецот, беше придружено со силни налети на ветер кои успеаа...

Свет11 час

Израел спречил хакирање на телефоните на своите војници

Израелската армија соопшти дека спречила обид на милитантната група Хамас да ги хакира телефоните на војниците, така што нејзини претставници...

Европа11 час

Бура ја погоди Велика Британија, јужен Велс под вода

Велика Британија денеска ја погоди бурата Денис, проследена со силни удари на ветер и обилни дождови, поради што беа издадени...