Контакт

Makfax

  Артикли од Makfax

  Актуелно

  Македонија6 часа

  МВР го бара Груевски со потерница за издржување на затворската казна

  Министерството за внатрешни работи по налог на кривичниот суд распиша потерница по поранешниот премиер Никола Груевски, кој требаше во петокот...

  Македонија7 часа

  Град Скопје: Загаденоста е повеќедецениски проблем, дел од мерките нема да бидат популарни

  Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, поврзана со предлогот за воведување систем на...

  Европа8 часа

  Полициските кордони се повлекуваат од центарот на Лондон

  Лондонската полиција преку „Твитер“ изјави дека сомнителното возило што беше забележано на левиот брег на реката Темза, во центарот на...

  Македонија8 часа

  Затворот го известил судот дека Груевски уште не се јавил за издржување на казната

  Судот соопшти дека денеска добиле известување од затворот во Шуто Оризари оти експремиерот Никола Груевски не се јавил за издржување...

  Забава8 часа

  (Видео) Мароканскиот крал заспа за време на говорот на Макрон

  Обележувањето 100 години од крајот на Првата светска војна мина со низа скандали, пишуваат светските медиуми. Организаторите во главниот град...