Контакт

Kristina Ozimec

  Артикли од Kristina Ozimec

  Актуелно

  Регион8 часа

  Најмалку еден човек загина во обилните врнежи во Истанбул

  Обилни врнежи го погодија турскиот град Истанбул, а поплавени се улиците и подрумите и пореметен е железничкиот и траектниот сообраќај,...

  Македонија10 часа

  Ветерот го отежнува гаснењето на пожарот кај Буковиќ, гори дабова шума

  Ветерот и тешко пристапниот терен го отежнуваат гаснењето на пожарот кој изутринава околу 10 часот избувна на непристапен терен над...

  Македонија11 час

  (Видео) Костадинов: Мицкоски да признае дека во Унгарија се среќавал и со Груевски

  „На прес конференцијата одржана во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски призна дека се сретнал со еден од осомничените во...

  Регион11 час

  Брнабиќ: Прашањето за Косово во сегашните граници е црвена линија преку која Србија нема да помине

  Признавањето на Косово во сегашните граници е црвена линија преку која Србија нема да ја премине, рече премиерката Ана Брнабиќ,...

  Македонија12 часа

  (Видео) Арсовски: СЈО нема повеќе кредибилитет

  ,,СЈО нема повеќе кредибилитет. Нема кредибилитет ниту Катица Јанева, ниту некој од обвинителите кои постапувале по нејзините насоки и молчеле...