Контакт

Маја Илиевска-Пачемска

  Артикли од Маја Илиевска-Пачемска

  Актуелно

  Европа22 минути

  Гувернерот на Херсон: Наскоро ќе бидеме Херсонска Област на Руската Федерација

  Володимир Салдо, гувернер на окупираниот Херсон во јужна Украина назначен од Русија, рече дека регионот наскоро ќе биде целосно интегриран...

  Европа1 час

  Шолц: Интеграцијата на Северна Македонија, БиХ, Црна Гора, Србија, Албанија и Косово е во наш интерес

  Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека ќе отпатува на Западен Балкан пред состанокот на Европскиот совет следниот месец, носејќи ја...

  Европа1 час

  Лукашенко: Белорусија купи ракетни системи С-400 и ракети Искандер од Русија

  Белорусија купи од Русија противвоздушни системи С-400 и ракети Искандер, изјави белорускиот претседател Александар Лукашенко. Тој ова го изјави на...

  Европа2 часа

  Британија доби осум нови градови во чест на кралицата Елизабета

  Осум нови градови во Велика Британија, Фолкландските Острови и Островот Мен ќе бидат прогласени за платинскиот јубилеј на кралицата. За...

  Европа2 часа

  (Видео) Заменик-командантот на Азов: Јас и командантите сè уште сме во фабриката за челик „Азовстал“

  Заменик-командантот на единицата Азов, Свјатослав Паламар, на својот канал Телеграм објави видеопорака. Паламар изјави дека тој и командантите на единицата...