Контакт

Маја Илиевска-Пачемска

  Артикли од Маја Илиевска-Пачемска

  Актуелно

  Свет4 часа

  Помпео: Асанж ќе биде испорачан во САД

  Американскиот државен секретар, Мајк Помпео изрази уверување дека Велика Британија ќе го испорача основачот на Викиликс, Џулијан Асанж на САД,...

  Црна хроника9 часа

  Маж од велешкиот затвор со трактор прегазил друг осуденик

  Вчера нападне од Казнено-поправната установа Идризово – отворено одделение Велес, било пријавено дека осуденикот Д.М.(38) од селото Бузалково, управувајќи трактор во...

  Македонија9 часа

  Заев: Мицотакис е политичар кој размислува за доброто на неговата земја и соседите

  Мицотакис е искусен политичар кој секако размислува за доброто на неговата земја и неговите соседи, како и на целиот балкански...

  Македонија11 час

  (Видео) Арсовски: Заев ги крие Кики и Фрики зошто веројатно рекетирале со негова дозвола

  Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и политичари,...

  Европа13 часа

  Шпанската полиција пронашла мумифициран фетус во тоалет на авион

  Шпанската полиција на 3. јули пронашла мумифициран фетус скриен во тоалет на авион кој на аеродром во Мадрид слетал од...