Контакт

Маја Илиевска-Пачемска

  Артикли од Маја Илиевска-Пачемска

  Актуелно

  Црна хроника8 минути

  Кај тројца скопјани пронајдени хероин и марихуана

  При преглед на возило и патниците кои биле во автомобилот, полицијата пронашла две кеси во кои имало хероин, марихуана и прашкаста...

  Регион40 минути

  Српски медиуми: По Путин, во Белград доаѓаат Трамп и Меркел

  Претседателот на САД, Доналд Трамп би можел во текот на оваа година да ја посети Србија, објавува во денешното издание...

  Македонија1 час

  Превозот и денеска е бесплатен, граѓаните може да пријават ако има вклучен апарат за наплата

  Автобускиот превоз во Скопје и денеска е бесплатен поради загадувањето на воздухот. „Одлуката, која е дел од мерките за намалување...

  Вести2 часа

  Британски медиуми: Тереза ​​Меј има план Б, а тој изгледа како план А

  Британската премиерка Тереза ​​Меј го претстави својот план Б за брегзит, а според тамошните медиуми тој е сличен на планот...

  Македонија2 часа

  Поради појава на магла намалена видливоста во Битола и Стража

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, информриаат од Авто мото-сојузот на Македонија. Оттаму додаваат дека поради...