Контакт

Маја Илиевска-Пачемска

  Артикли од Маја Илиевска-Пачемска

  Актуелно

  Свет1 минута

  Новинари и научници на заеднички состанок за заштита на Медитеранот од загадување

  Третиот состанок на новинари кои известуваат за животната средина од медитеранските земји денеска се собраа во Барселона. На состанокот покрај...

  Македонија56 минути

  Граѓани му оставија слика од Груевски на Заев

  Со транспаренти „Нема правда, нема мир или заборавивте?”, „Како што го пуштивте, така да го вратите”, „Одговорност”, „Немојте пред народот”,...

  Свет2 часа

  (Видео) 48 луѓе го загубија животот во пожарите во Калифорнија

  Бројот на загинати во пожарите во северниот дел на Калифорнија се зголеми, досега најмалку 48 лица го загубиле животот, а...

  Македонија2 часа

  Обезбедени 98 милиони денари за намалување на аерозагадувањето

  На денешната седница на Владата на Република Македонија беше разгледан и усвоен предлог за план и мерки за утврдување програма...

  Македонија3 часа

  „Анима мунди“ бара надлежните итно да преземат мерки и законски оневозможат злоупотреба на коњите како превозно средство

  Од „Анима мунди“ преку соопштение ги повикаа надлежните институции (АХВ, МВР) и нивното раководство, како и градоначалниците итно да преземат...