Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Економија27 минути

Бежоска: НБРМ ќе побара стечајна постапка за „Еуростандард банка“

Стечајна постапка за „Еуростандард банка“ ќе побара Народната банка од судот, најави гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска. Таа кажа дека се направени...

Македонија1 час

МВР го расчисти случајот со авотмобилот што изгоре во Ново Лисиче

Истрагата на МВР за инцидентот, во кој автомобил целосно изгоре во Ново Лисиче, покажала дека се работи за несреќен случај,...

Македонија3 часа

Во четири скопски општини има по повеќе од 100 заразени лица од коронавирус

Во моментот четири скопски општини имаат над 100 активни случаи на заразени од коронавирус. Најмногу заразени има во Чаир (152),...

Македонија3 часа

И Јанушев се откажа од патните трошоци

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, објави дека нема да бара пари за патни трошоци како пратеник во македонското Собрание....

Свет3 часа

Белоруските полицајци намерно прегазувани од автомобили во протестите

Најмалку осум инциденти, во кои белоруските полицајци биле намерно удрени од автомобили во движење, биле регистрирани во разни градови во...