Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Македонија8 часа

Жбогар најави финансиска помош од ЕУ за справување со еколошките проблеми

Следната година во рамки на Берлинскиот процес со кој ќе ко-претседаваат Бугарија и Република Северна Македонија, во фокусот на агендата...

Европа8 часа

Романскиот политичар Мирчеа Џоана е избран за заменик на Столтенберг во НАТО

Романскиот политичар Мирчеа Џоана е назначен за нов заменик-генерален секретар на НАТО. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, по тој...

Свет8 часа

Ел Чапо осуден на доживотен затвор

На доживотна затворска казна осуден е мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман – Ел Чапо. Тој доби уште 30 години затвор, како...

Македонија9 часа

Усвоена програмата за реконструкција на Универзалната сала и спомен-обележјето на Тоше Проески

Владата денеска ја усвои програмата за реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за...

Црна хроника13 часа

(Видео) Бркотница со сатар низ трговскиот центар „Лептокарија“

Корисници на социјалната мрежа „Фејсбук“ денеска споделија видеа од инцидент што се одвивал во скопскиот трговски центар „Лептокарија“. Од објавеното...