Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Македонија9 часа

Пожар долж пругата од селото Мрзенци кон Давидово

Пожар избувна денеска и во Гевгелиско. Како што информира Центарот за управување со кризи, активен пожар на запалени стрништа и...

Регион9 часа

Се подобрува здравствената состојба на девојчето затруено на брод на Хвар

Се подобрува здравствената состојба на 14-годишно девојче кое пред пет дена беше затруено со јаглерод моноксид (СО) на брод во...

Македонија12 часа

(Видео) Стоилковски: Дали Костадинов лаже за „Рекет“ поради содржината на еден од телефоните на осомничените?

СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се...

Македонија13 часа

( Видео) Костадинов: Мицкоски да каже дали се гледал со Груевски, со новинарот од Италија, со други луѓе од Словенија?

Христијан Мицковски одбегнува да одговори на прашањата што му ги поставуваме, се крие зад статуси на социјалните мрежи, се крие...

Регион13 часа

Грчкиот митрополит осуден за говор на омраза поднесе оставка

Контроверзниот грчки митрополит од Калаврит, Амвросиос, кој важи за жесток грчки конзервативец, денеска поднесе оставка, пренесуваат грчките медиуми. Тој е...