Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Европа10 часа

Пенс во дебата со Меркел: Европа повторно го поткопува партнерството со САД

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска на Минхенската конференција за безбедност цврсто ја бранеше одлуката на европските земји да го поддржат...

Македонија11 час

(Видео) Силјановска: Доколку сметав дека Конвенцијата е фарса, немаше да се пријавам

По завршувањето на партиската Конвенција во Струга, на која Гордана Силјановска со 408 од 519 гласа беше избрана за претседателски...

Македонија12 часа

(Видео) Ѓорчев: Ја поддржувам Силјановска и ќе помогнам во изборната кампања

По изборот на Гордана Силјановска за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, изјава даде Влатко Ѓорчев како еден од претендентите во оваа...

Црна хроника13 часа

Пријавен пожар во канцеларија на американската амбасада

Во канцеларија вo американската амбасадата во Скопје во попладневните часови на 15 февруари избувнал пожар. Како што информираат од МВР,...

Македонија14 часа

(Видео) Харадинај на Заев му честита за Република Северна Македонија и за статусот поканета членка во НАТО

Премиерот Зоран Заев и членовите на делегацијата на Владата, во рамките на Минхенската конференција за безбедност се сретнаа со косовскиот...