Контакт

Артикли од MAK FAX

Актуелно

Регион6 часа

БиХ нема да добие 165 милиони евра помош оти не може да се договори како да ги подели

Босна и Херцеговина месецов нема да добие 165 милиони евра итна помош од Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) бидејќи во таа...

Регион6 часа

Турција ќе ги следи заболените преку апликација

Турските власти ќе го следат движењето на лицата што се позитивни на коронавирусот и на нивните членови на семејството преку...

Европа7 часа

Пад на бројот на мртви во Шпанија – во еден ден починаа 638 лица, а вчера 757

Во Шпанија е забележан пад на дневната бројка на смртни случаи во споредба со вчерашните податоци. Министерството за здравство објави...

Економија8 часа

Македонија и Европската комисија ќе потпишат договор за заедничка набавка на лекови и медицинска опрема

Владата ја разгледа и усвои информацијата за потребата од пристапување кон и потпишување на заедничкиот договор за набавка на лекови...

Регион10 часа

Состојба во регионот – Во Србија најмногу заболени од Ковид-19, во Црна Гора најмалку

Од земјите во регионот, во Србија се потврдени најголем број случаи на коронавирус, додека во Црна Гора најмалку. Бројот на...