Контакт

Мери Јордановска

  Артикли од Мери Јордановска

  Актуелно

  Европа2 часа

  СЗО: Потребни се повеќе пари за борба против пандемијата

  Светската здравствена организација (СЗО) денеска предупреди за огромниот јаз меѓу средствата потребни за борба против пандемијата на коронавирусот и средствата...

  Регион3 часа

  Редици за тестирање на коронавирус пред „Торлак“ во Белград, чекаат и Македонци

  Огромни редици за тестирање на коронавирус и денеска пред Институтот за вакцини и серуми „Торлак“ во Белград. Луѓе рано утрово...

  Европа4 часа

  (Видео) Противниците на Лукашенко гневни: Објавена снимка од неверојатна изборна измама во Белорусија

  Откако претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, освои убедливо мнозинство од 80,23 проценти од гласовите, наспроти популарната опонентка Светлана Тихановскаја, која...

  Економија4 часа

  Цените на горивата остануваат исти

  Цените на бензините, дизелот и на екстра-лесното масло ќе останат исти во согласност со одлуката од 4.8.2020 година, а зголемување...

  Црна хроника4 часа

  Oбвинение за лицето што шверцуваше кокаин во пакети со банани

  Скопското Обвинителство поведе обвинение против едно лице во врска со случајот со кокаинот што беше откриен во пакети со банани....