Контакт

Мери Јордановска

Артикли од Мери Јордановска

Актуелно

Црна хроника2 часа

Убиено 22-годишно момче во тепачка во Струмица

Вечерва во Струмица е убиено 22-годишно момче во тепачка меѓу две семејства во Туското маало. Во тепачката повреден е малолетник...

Македонија2 часа

Весна Петрушевска: Македонскиот јазик е нашата тврдина, со него ние војуваме

Прво, општествена одговорност е секој културен работник, актери, музичар да дојде и да говори дека имаме само еден јазик, а...

Македонија4 часа

Ребека: Ако стоиме вака, нема да им се стресат гаќите, да го блокираме системот

Пејачката Ребека Јанковска пред Собранието го преименува Макрон во Морон. Го праша Бујар Османи каде се родил, каде се лекува,...

Регион5 часа

Сопругата на хрватскиот претседател вршела притисок да му ги поправат оценките на син ѝ

Хрватското Министерство за образование и наука отвори инспекциска постапка во училиштето во кое учи синот на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ...

Економија6 часа

Рама: Блиску сме до откривање гас и нафта во Албанија

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека компанијата „Шел“ е многу блиску до важно откритие за гас и нафта во...