Контакт

Мери Јордановска

  Артикли од Мери Јордановска

  Актуелно

  Забава11 час

  (Видео) Мадона заработила два милиони долари од Евровизија

  Пристигнувањето на Мадона на евровизиското финале во Тел Авив беше најавувано со недели. Организаторите за настапот на Мадона тврдеа дека...

  Свет12 часа

  (Видео) Обезбедувањето им ги одзеде палестинските знамиња на претставниците на Исланд

  Исландските претставници на Евровизија, групата „Хатари“ можат да бидат казнети бидејќи нивните членови развеаа палестински знамиња за време на финалната...

  Спорт14 часа

  Дибиров: Мислиме на Келн, не знаеме ништо за иднината (видео)

  Тимур Дибиров е најдобриот стрелец во Лигата на шампионите во историјата на Вардар, и секако еден од милениците на публиката...

  Македонија19 часа

  МВР: Од 20 мај кандидати за полицајци ќе се обучуваат да го регулираат сообраќајот на скопските крстосници

  Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека по претходно изготвен план, а како дел од курсот за основна обука...

  Европа19 часа

  Ердоган: Порано или подоцна ќе добиеме авиони Ф-35, а купувањето на рускиот С-400 е завршена работа

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган порача дека купувањето на рускиот ракетен одбранбен систем С-400 е завршена работа, како и дека...