Контакт

Мери Јордановска

  Артикли од Мери Јордановска

  Актуелно

  Регион11 минута

  Грција ги затвора границите за српски државјани

  Грција од утре во 6 часот наутро ги затвора границите за српските државјани. Српските туристи кои веќе се наоѓаат Грција,...

  Македонија50 минути

  (Видео) Заев: Покажавме дека можеме многу подобро од ВМРО-ДПМНЕ, кои знаат само да земаат од граѓаните

  Време е за нови инвестиции, време е за нови иницијативи, за нови успеси на кои се обврзуваме и пред граѓаните...

  Црна хроника2 часа

  Пронајдена Италијанка која двајца скопјани ја чувале заклучена во стан во Охрид

  Во утринските часови на 4 јули во полициската станица Карпош, скопјанец пријавил дека 26-годишна Италијанка, била заклучена во стан во...

  Регион4 часа

  Почнаа изборите во Хрватска, за место во парламентот се борат 2.700 кандидати

  Во Хрватска, од 7 часот утрово беа отворени избирачките места за 10. парламентарни избори од независноста на земјата, на кои...

  Македонија4 часа

  ХЕРА со апел до изборните кандидати да користат точни информации за сексуалното образование

  Во екот на предвремените парламeнтарни избори, од Асоцијацијата за здравствена едукација и истражување, ХЕРА, апелираат до сите кандидати и кандидатки...