Контакт

Мери Јордановска

Артикли од Мери Јордановска

Актуелно

Свет8 часа

(Видео) Морничави снимки од земјотресот од 7,6 степени на Филипините

На социјалните мрежи објавена е вознамирувачка снимка од моментот на силниот земјотрес со јачина од 7,6 степени според Рихтер што...

Македонија10 часа

Се работи на развојот за производство на првиот македонски дрон

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска заедно со премиерот Димитар Ковачевски и вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи беше во...

Црна хроника10 часа

Велосипедист падна на Водно и скрши колк, на помош дојдоа и граѓани за да го пренесат до амбулантното возило

Велсипедист попладнево околу 15 часот се повреди при пад на тешко пристапна пашачка патека под средно Водно. Првиот човек на...

Регион12 часа

Вучиќ: Лавров во Скопје ја кажа вистината кога е Србија во прашање

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на Министерскиот совет на ОБСЕ во...

Регион13 часа

ЕУ бара Охридскиот договор да се вклучи во преговарачката рамка за Србија

Европската унија (ЕУ) формално ќе побара од Европската комисија да ги вклучи обврските од договорот за патот кон нормализација на...