Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Регион53 минути

  Вучиќ свика вонреден состанок поради влошени состојби во регионот

  Во Белград се одржува итна средба, свикана од српскиот претседател Александар Вучиќ, поради, како што било наведено, влошената состојба во...

  Македонија1 час

  Скопјани пијат квалитетна и безбедна вода

  Скопјани пијат квалитетна и безбедна вода, соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје. Со цел подобра информираност на граѓаните на...

  Свет1 час

  Јапонија ќе испрати авиони во Кина за 200 свои државјани

  Јапонија денеска ќе испрати чартер лет кон кинескиот град Вухан за да врати околу 200 граѓани, соопшти Владата во Токио....

  Свет2 часа

  Потврдено е дека поранешниот крал на Белгија има вонбрачна ќерка

  Поранешниот крал на Белгија Алберт Втори призна дека е биолошки татко на 51-годишната Делфине Бел, откако беше присилен да даде...

  Македонија2 часа

  Претпладне магловито, попладне облачно со сончеви периоди

  Претпладне ќе има магла по котлините, а преку денот ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, особено на истокот. Ќе...