Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Регион3 часа

  Официјални податоци: Земјотресот во Албанија уништил 5.497 домови, 3.135 лица се раселени

  Заменик-министерката за внатрешни работи на Албанија, Ровена Вода, соопшти денеска дека 3.135 граѓани се евакуирани, а 5.497 домови се тешко...

  Македонија4 часа

  (Видео) Богојески: „Македонски концепт“ е поинаква платформа, се надеваме дека граѓаните ќе ја прифатат

  „Македонски концепт“ е нова политичка платформа, која на граѓаните ќе им понуди длабоки реформи во секој поглед на општеството, концепт...

  Европа8 часа

  Граната фрлена во прифатилиште за деца бегалци во Мадрид

  Единицата за експлозиви на мадридската полиција деактивира граната, која вчера некој ја фрлил преку ѕидот на Центарот за грижа на...

  Црна хроника9 часа

  Кривична пријава за тетовец кој крадел пари од домот на својот татко

  Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 25-годишник од овој град, кој се товари за кривично дело тешка кражба. Како што...

  Свет10 часа

  Пелоси: Продолжува истрагата за импичментот на Трамп

  Претставничкиот дом на САД ќе продолжи со истрагата за доказите за импичментот на претседателот Доналд Трамп, рече претседателката Нанси Пелоси....