Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Свет7 минути

  Шестгодишна Британка двапати го освои Килиманџаро

  Шестгодишната Британка, Ешлин Мендрик е најмладата личност во женска конкуренција, која неодамна го освои врвот Килиманџаро, а подвигот го повторила...

  Македонија33 минути

  Водата во Скопје безбедна и квалитетна за пиење

  Од ЈП „Водовод и канализација – Скопје“ информираат дека водата во главниот град е безбедна и квалитетна за пиење. Анализите...

  Македонија39 минути

  ПОЦ: Санкционирани 331 непрописно паркирани возила во Центар

  ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција – Скопје во текот на изминатата седмица...

  Регион2 часа

  Вучиќ излезе од болница, се чувствува подобро

  Здравствената состојба на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, е стабилна и тој е пуштен дома, по неколкудневното лекување на Воено-медицинската...

  Македонија2 часа

  Марш во молк за проблемите на болните од рак во Гевгелија

  Здружението Changemakers4all утре со почеток во 15 часот во Гевгелија ќе одржи едночасовен марш во молк „И ти може да...