Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Македонија3 минути

  Приведени возачи на мотори кои синоќа се тркале низ скопските улици

  Полицијата синоќа спроведе акциска контрола за откривање на возачи на мотори кои организираат “диви трки“ на подрачјето на Скопје. Притоа...

  Регион50 минути

  (Видео) 25 години од геноцидот во Сребреница

  Во Сребреница денеска се одбележуваат 25 години од геноцидот врз Бошњаците. Комеморацијата на жртвите од геноцидот во Сребреница почна со...

  Аја Софија, Истанбул Аја Софија, Истанбул
  Свет1 час

  Европа и САД ја осудија одлуката на Турција за пренамена на Света Софија во џамија

  Виски претставници од ЕУ и САД ја осудија одлуката на турските власти Света Софија повторно да стане џамија. „Одлуката на...

  Македонија2 часа

  Регистрирани 357 прекршоци за неносење маска

  Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 357 прекршоци. Министерството...

  Македонија3 часа

  Бачев: Мицкоски и Заев се два столба на една фудбалска статива кои ја рушат Македонија

  Заев го брише името на државата, идентитетот, историјата и традицијата на македонскиот народ, но од друга страна Мицкоски го прифаќа...