Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Свет38 минути

  Иран ги испраќа во Украина црните кутии од соборениот патнички авион

  Иран ќе ги испрати во Украина црните кутии од патничкиот авион кој месецов беше по грешка соборен од иранска ракета,...

  Црна хроника3 часа

  Словенка пронашла експлозив во куќата на нејзиниот починат брат во Крушево

  Државјанка на Словенија на возраст од 64 години во попладневните часови на 17. јануари, во полициската станица во Крушево пријавила...

  Македонија3 часа

  Заев повика на одговорност од партиите за законот за Јавно обвинителство

  „Да седнеме како одговорни политичари и да преземеме одговорност за системско решение за Законот за Јавно обвинителство, бидејќи тоа е...

  Црна хроника4 часа

  Мигрант од Мароко бил држен како заложник во Ваксинце

  Мигрант од Мароко бил држен како заложник во Ваксинце. Како што информира полицијата, вчера околу 11.00 часот во Полициска станица...

  Македонија5 часа

  (Видео) ВМРО-ДПМНЕ од понеделник започнува со кампањата ,,Обновата пред вашиот дом”

  „Три години Зоран Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал. Три години граѓаните страдаат, а мафијата профитира.Економијата е...