Контакт

Novinar Clip

  Артикли од Novinar Clip

  Актуелно

  Црна хроника1 час

  Малолетник избоден во билјард клуб, со повреди пренесен во болница во Тетово

  Шестнаесет годишен малолетник од Мала Речица-Тетово, вчера по претходна расправија, а потоа и физичка пресметка со остар предмет му нанел убодна...

  Македонија2 часа

  Променливо облачно време со сончеви периоди

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од јужен правец. Попладне и кон крајот...

  Свет2 часа

  Кина ја забрани трговијата со диви животни поради вирусот

  Кина ја забрани трговијата со диви животни на пазарите, супермаркетите, рестораните и интернет просторот заради појавата на корона вирусот, соопшти...

  Спорт3 часа

  Новак фуриозно против Шварцман, заврши турнирот од соништата за Гоф

  Новак Ѓоковиќ експресно влезе во четврт-финалето на Австралија опен, откако со 6:3/6:4/6:4 го „збриша“ Аргентинецот Диего Шварцман на „Род Лејвер...

  Црна хроника17 часа

  Притвор за три лица поради убиство во велешкото село Долно Караслари

  Приведени се тројца жители на велешкото село Долно Караслари поради основано сомнение дека го убиле нивниот 58-годишен татко и сопруг,...